Jest w Tobie dziecko, a dzieci płaczą i bawią się

Czy czasami masz wrażenie, że jakaś inna siła kieruje Twoim życiem? Może zaskakują Cię Twoje reakcje lub podejmowane decyzje. Może często dajesz ponieść się emocjom co sprawia, że czujesz bezradność i bezsilność? A może pozostajesz w emocjonalnej obojętności i braku nadzieji?

Nie jesteś sama. Nie jesteś sam.

Przez ostatnie dwa lata świat zewnętrzny był tak intensywny, zagmatwany i nieprzewidywalny, że to normalne, że nasze światy wewnętrzne odzwierciedlają ten chaos. Możemy odczuwać zwiększony niepokój, złość, smutek, rozpacz, samotność…

Często spieszymy sie, aby zmienić te niechciane stany bez próby zrozumienia, dlaczego czujemy się tak, jak się czujemy. Może pojawić się pokusa odwrócenia uwagi od tych niewygodnych emocji, aby uniknąć głębszego poczucia braku wartości, porzucenia czy wstydu. Takie radzenie sobie poprzez unikanie lub tłumienie emocji kosztuje nas dużo energii i przynosi tylko chwilową ulgę do następnego razu, gdy kolejna podobna sytuacja aktywuje w nas te same emocje.

Zamiast osądzać i odwracać się od naszego doświadczenia, możemy wybrać zwrócenie się ku niemu i nauczyć się trzymać siebie w tych chwilach tak, jakbyśmy trzymali dziecko. W ten sposób obejmujemy dziecko w nas, nasze wewnętrzne dziecko, które prosi o naszą uwagę, chce być widziane i słyszane.

Nasze wewnętrzne dziecko jest w nas zawsze żywe. To podświadoma część nas, która nosi nasze wczesne myśli i doświadczenia. Do tych doświadczeń należą również te bolesne. Nawet jeśli nasze dzieciństwo było „miłe”, w pewnym momencie wszyscy zetknęliśmy się z doświadczeniami, które były zbyt trudne do zniesienia dla małego dziecka. Ponieważ byliśmy za młodzi i nie byliśmy w stanie ich wtedy przetworzyć, pozostały one w ukryciu, czekając aż będziemy bardziej zaradni i będziemy w stanie je przeżyć jako dorośli. Dalsze tłumienie lub ignorowanie tej ukrytej treści nie oznacza, że ona znika. Zamiast tego nasila się, a dziecko działające z naszej podświadomości kontroluje nasze życie, ponieważ jego postrzeganie i przekonania wpływają na sposób, w jaki myślimy, czujemy i działamy dzisiaj. Dla niektórych z nas, którzy mieli trudne dzieciństwo, uczucia stały się tak bolesne, że aby w ogóle funkcjonować, odrzuciliśmy wewnętrzne dziecko, które jako pierwsze doświadczyło tego szczególnego bólu. Często codzienne funkcjonowanie polega na ignorowaniu bólu. Ten ból można uzdrowić tylko wtedy, gdy jesteśmy wystarczająco chętni i odważni, by zwrócić naszą uwagę z powrotem na dziecko.

Wewnętrzne dziecko jest częścią nas, która jest również niewinna, ciekawa, kreatywna, obdarzona wyobraźnią. Kiedy wejdziemy w naszego wewnętrznego dorosłego i zaopiekujemy się naszym wewnętrznym dzieckiem, pozwolimy mu tchnąć w nasze życie spontaniczność, zabawę, radość, podziw i zachwyt.

Zapraszam Ciebie i Twoje wewnętrzne dziecko do nawiązania relacji, abyś mogła/mógł zostać swoim najlepszym przyjacielem. Szukam grupy osób otwartych na pracę z wewnętrznym dzieckiem indywidualnie i w grupie. Zapisz się, aby 

Plac zabaw dla wewnętrznych dzieci -

4 cotygodniowe sesje online
oparte na doświadczeniowej pracy z wewnętrznym dzieckiem

Ten program jest głęboką eksploracją wewnętrznego świata. To zaproszenie do odkrycia i uwolnienia emocji, które Cię powstrzymują przed życiem w lekkości. To przestrzeń do odczuwania i wyrażania. To okazja do bycia trzymanym, widzianym, słyszanym. To inicjacja w dojrzałość emocjonalną zrównoważoną niezbędną zabawą. 

Zapraszam Cię do skorzystania z uzdrawiającej mocy Twojej wyobraźni i spotkania się ze swoim wewnętrznym dzieckiem w bezpiecznej przestrzeni, które wspiera dziecięce jakości takie jak obecność, otwarcie i połączenie.

To wyjątkowy program, który obejmuje zarówno indywidualną sesję hipnoterapii pozwalającą przeżyć własne spotkanie z wewnętrznym dzieckiem w atmosferze poufności, jak i sesje grupowe, które stworzą głębokie poczucie więzi z innymi.

Ten program jest dla Ciebie, jeśli jesteś ciekawa/y i otwarta/y na odkrywanie siebie. Korzyści:

 • Akceptacja i otwarcie na pełne spektrum ludzkiego doświadczenia
 • Wsparcie dla chętnych w grupie online
 • Bezpieczna i nieoceniająca przestrzeń przynależności
 • Połączenie między twoim dorosłym ja a twoim wewnętrznym dzieckiem, abyś  mogła/mógł rozpocząć bardziej zintegrowany sposób bycia
 • Głębokie połączenie z innymi ludźmi 
 • Połączenie z twoją kreatywnością, zabawą i spontanicznością poprzez ćwiczenia w domu
 • Nauka rozpoznawania i zaspokajania podstawowych potrzeb w bardziej dojrzały sposób
 • Możliwość dotarcia do sedna, aby ujawnić, kiedy pojawił się strach lub pewien schemat
 • Możliwość uwolnienia swojego wewnętrznego dziecka od ciężarów, które nosi ze sobą, aby wnieść do twojego życia więcej radości, podniecenia, spontaniczności i wolności
 • Nauka otwierania i poruszania się po magicznym świecie wewnętrznym

Zarys programu

1. Sesja grupowa online –

Uznanie swojego wewnętrznego dziecka i jego uczuć. Będziesz zachęcana/y do rozpoznania, gdzie i jak twoje wewnętrzne dziecko ujawnia się lub przejmuje kontrolę nad twoim życiem. To otwierające spotkanie w grupie i zaproszenie do autentycznego odsłaniania się przed innymi.

2. Sesja indywidualna online –

Spotkanie ze swoim wewnętrznym dzieckiem w lekkim transie hipnotycznym. Zostaniesz poprowadzony przez tę wewnętrzną podróż, abyś czuła się bezpieczna i wspierana, aby umożliwić temu doświadczeniu być dokładnie takim, jakie powinno być. Zaczniemy od stworzenia dla Ciebie przestrzeni do podzielenia się i delikatnego przejścia w hipnozę.

3. Sesja grupowa online –

Ekspresja i rozmowa. To zaproszenie do głębokiego zobaczenia siebie nawzajem w grupie. To okazja do podzielenia się tym, co potrzebuje zostać wyrażone. Będziemy bawić się połączeniem, współczuciem i kreatywnością.

4. Sesja grupowa online –

Integracja. Wzmocnienie więzi między wewnętrznym dzieckiem a wewnętrznym dorosłym. To grupowa, hipnotyczna podróż, która pozwoli ci iść naprzód z twoim wewnętrznym dzieckiem jako przyjaciele.

 

Dla chętnych:

***Zabawa domowa – narzędzia do pracy z wewnętrznym dzieckiem i ciekawe pomysły jak dbać o siebie będą udostępnione pomiędzy sesjami w zamkniętej grupie, aby wesprzeć Cię w tej pracy.

***Sesja głębokiego słuchania – okazja do doświadczenia uzdrawiającej mocy muzyki i pracy z intencją.

Ten program NIE ma na celu:

 • Obiecać szybkiego prostego rozwiązania problemów
 • Zastąpić terapii, ale może być jej uzupełnieniem lub inspiracją do rozpoczęcia pracy nad sobą
 • Sprawić, abyś poczuł/a, że coś jest z tobą nie tak. Jesteś całością i to jest podstawa tej pracy

”Uspokajająca osobowość i głos Ady pomogły mi od razu jej zaufać i dzięki temu łatwo otworzyć się na proces. Udało mi się bardzo szybko połączyć z częścią mnie, która potrzebowała uwagi i uzdrowienia. Czułam się wysłuchana i prowadzona. Mogę polecić Adę jako bardzo rzetelną i empatyczną terapeutkę.” – Kasia

O mnie

Inspiracją do tego programu było moje własne doświadczenie. Po raz pierwszy spotkałam moje wewnętrzne dziecko podczas wizji w treningu 5 lat temu. Była samotną, smutną, przestraszoną, cichą dziewczynką. Kolejne spotkania miały na celu objęcie jej i nawiązanie połączenia z tą częścią mnie. To połączenie jest teraz sposobem bycia – jako dorosła zaopiekowałam się nią, sprawiłam, że poczuła się widziana i bezpieczna oraz uwolniłam emocjonalny ciężar, który nosiła. W zamian ona wnosi w moje życie dziecięce jakości. To ciągły proces. Pandemia sprawiła, że ostatnie półtora roku było dla mnie szczególnie intensywne na poziomie emocjonalnym, ponieważ niektóre z najbardziej opuszczonych części mnie obudziły się z falami osobistego i kolektywnego bólu. Spędziłam rok w moim wewnętrznym świecie, a natura była moją terapeutką i przewodnikiem po magicznym świecie mojego wewnętrznego dziecka. Siedziałam również w wielu kręgach, łącząc się z innymi poprzez ból, będąc świadkiem siebie nawzajem i dzieląc się naszymi doświadczeniami z otwartością. Piękno tej pracy polega na tym, że wraz ze współczuciem i obecnością fale bólu zamieniają się w fale przyjemności, smutek w radość, gniew w siłę, strach w nadzieję. A gdy zmienia się nasze wnętrze, świat zewnętrzny też zmienia się, odsłaniając swoje piękno, pozostawiając nas w miłości i wdzięczności do życia, w połączeniu z życiem oraz w podziwie i cudzie życia. Zapraszam do przyłączenia się.

Jeśli jesteś zainteresowana/y i chciałabyś porozmawiać, możesz skontaktować się ze mną pod adresem me@adaperkowska.com. Możesz również przeczytać więcej o mnie tutaj.